مقالات

زمان تعویض کپسول آتش نشانی

زمان تعویض کپسول آتش نشانی

 زمان تعویض کپسول آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی قابل حمل برای ایمنی دربرابر حریق در فروشگاه های کوچک، رستوران ها، ساختمان های اداری، انبارها، امکانات تولیدی یا سایر کسب کارهای تجاری و دقت به زمان تعویض کپسول آتش نشانی ضروری هستند. کپسول های آتش نشانی را باید به طور منظم دوباره پر کنید یا در صورت نیاز تعویض کنید. در حالی که بازررسی کپسول های آتش نشانی تجاری بهترین گزینه است، خدماتی نیز هستند که خودتان می توانید انجام دهید.

اگر هنگام آتش سوزی یکی از این کپسول ها داشته باشید اما عمل نکند، تمام کسب وکار شما ممکن است در شعله های آتش به  سرعت از بین برود. به همین دلیل لازم است تا همه کپسول های آتش نشانی در صورت نیاز بازرسی، تعمیر یا تعویض شوند و همیشه آماده استفاده باشند. زمان تعویض کپسول های آتش نشانی، شرایط تعویض یا تعمیر آنها و عادات هوشمندانه برای استفاده از آنها را بدانید. این راهنمای کاملی است برای شما تا بدانید کپسول آتش نشانی را دوباره پر کنید یا اینکه آن را تعویض کنید.

 

 زمانی که نیاز است کپسول آتش نشانی دوباه پر شود.

چه زمانی شارژ کپسول آتش نشانی انجام شود؟  آیا می توان آن ها را تعمیر کرد؟ نخست با تعمیر آن ها شروع می کنیم.

در واقع گزینۀ «تعمیر» برای کپسول های آتش نشانی وجود ندارد. اگر در کپسول آتش نشانی، منبع گاز یا شلنگ، لوله خروجی، ضامن، نازل، دستگیره و یا سایر قسمت ها از بین بروند یا خراب شوند، کپسول باید تعویض شود. در اکثر واقع کپسول های آتش نشانی را نمی توان تعمیر کرد. غالبا افراد با پر کردن دوباره کپسول آتش نشانی به تعمیر آن اشاره می کنند. اگر کپسول آتش نشانی آسیبی ندیده باشد، می توانید منبع گاز آن را دوباره پر کنید. هر بار که کپسول استفاده می شود، باید آن را دوباره پر کنید.

 

کجا کپسول های آتش نشانی را دوباره پر کنیم؟

اگر نمی دانید که کجا باید کپسول های آتش نشانی را دوباره پر کنید، مکان های مختلف بسیاری این کار را ارائه می دهند. شرکت های معتبر تجهیزات آتش نشانی بهترین گزینه برای انجام این کار هستند. برخی بخش های آتش نشانی نیز این خدمات را ارائه می دهند. کپسول های آتش نشانی که قابلیت این را دارند که دوباره پر شوند را می توان تا زمان تعویض شارژ کرد که بر اساس استانداردهای انجمن ملی حفاظت آتش نشانی هر 12 سال است. زمینه های راهنمای دیگری نیز هستند که در آنها خدمات شارژ کپسول آتش نشانی الزامی هستند.

 

برای دانستن زمان پر کردن دوباره کپسول آتش نشانی، این راهنمای فوری را دنبال کنید:

 

  • اگر کپسول آتش نشانی تخلیه شده باشد اما در شرایط دیگر آن خوب باشد.
  • حتی اگر مقدار کمی گاز از کپسول خارج شود، برای افزایش اثربخشی آن هنگام آتش سوزی و اجرای قانون 10 ساله انجمن ملی حفاظت آتش نشانی و کدهای آتش نشانی محلی، لازم است کپسول دوباره پر شود.
  • اگر دلیل از دست دادن گاز کپسول را نمی دانید و پر کردن دوباره آن کمکی نمی کند، کپسول را تعویض کنید.
  • اگر تا به حال کپسول آتش نشانی خود را پر نکرده اید، انجمن ملی حفاظت آتش نشانی لازم می داند که این کار را هر 10 سال انجام دهید.

 

هر چند وقت یکبار و کی کپسول آتش نشانی را باید تعویض کرد؟

اگر کپسول آتش نشانی مشکلی ندارد، باید آن راهر 12 سال تعویض کنید. این بهترین حساب سرانگشتی برای مدت زمان تعویض کپسول است، پس برای دنبال کردن آن، تاریخ های تعویض را روی برچسب بازرسی بنویسید. اگر حین پر کردن، کپسول آتش نشانی فشار بالا را نگه نمی دارد یا علایم دیگری از آسیب وجود دارد، کپسول باید تعویض شود، به ویژه اگر پر کردن آن با خطر مواجه باشد. علایم متعددی برای تعویض کپسول آتش نشانی وجود دارند.

 

علایمی که لازم است کپسول آتش نشانی تعویض شود:

اگر متوجه یکی از این علائم شدید، هرچه سریع تر برای تعویض کپسول آتش نشانی اقدام کنید. در تجارت، کپسول های قابل استفاده و قابل اطمینان برای ایمنی دربرابر حریق لازم است. اگر آن ها آسیب ببینند، نباید دوباره پر شوند.

 

چرا در صورت از دست دادن برچسب بازرسی کپسول آتش نشانی، باید آن را تعویض کرد؟

برچسب بازرسی کپسول آتش نشانی دارای اطلاعات مهمی است. این برچسب سابقه ای از تاریخ نگهداری و شرایط کپسول در هر بازرسی را نشان می دهد. اگر کپسول آتش نشانی دارید که برچسب آن از بین رفته است، باید کپسول را تعویض کنید. حتی اگر برچسب جدیدی تهیه کنید، نمی دانید که چه کسی کپسول را بازرسی کرده یا کِی و چه مواردی ثبت شده اند.

اگر کپسول سابقه اتلاف فشار داشت، باید چه کار کرد؟ شما چنین سابقه ای را نمی دانید تا متوجه شوید که آیا تعویض کپسول آتش نشانی نیاز است یا خیر. با اینکه برچسب بازرسی عامل کوچکی به نظر می رسد، اما کمک خواهد کرد تا به ساکنین ساختمان اطمینان دهید که هر کپسول آنها را محافظت خواهد کرد و برنامه شما در ایمنی در برابر حریق مطابق با قانون است.

 

کدامیک اقتصادی تر است، پر کردن دوباره کپسول آتش نشانی یا تعویض آن؟

گاهی تعویض کامل یک واحد کپسول ارزان تر از پر کردن آن است، به ویژه آن هایی که منبع گاز کوچکتری دارند. قیمت های مختلف را بررسی کنید تا بهترین راهی که با بودجه شما مطابقت دارد را پیدا کنید. در صورتی که پر کردن کپسول ارزان تر بود، لازم است ایمنی کسب وکار خود و ضررهای احتمالی را که در صورت آتش سوزی و عمل نکردن کپسول ممکن است متحمل شوید را در نظر بگیرید. ایمنی بهتر از پشیمانی است.

اگر کپسول دارای سطح خارجی بدون ترک یا بدون فرورفتگی است، شلنگ ها سالم هستند و برچسب بازرسی روی آن نصب است، پر کردن دوباره کپسول می تواند اقتصادی ترین گزینه باشد. اگر برای تعویض یا پر کردن دوباره کپسول تردید دارید، شاید بهتر باشد که آن را تعویض کنید تا از جدید بودن و قابل استفاده بودن آن اطمینان خاطر داشته باشید. با آگاهی از قابل استفاده بودن کپسول، آسودگی خاطر داشته باشید.

 

گام هایی برای عادات هوشمندانه اطفا حریق

ماهیت پایای کپسول های آتش نشانی و بازرسی کامل ماهانه آن ها، پر ماندن و کارایی صحیح آن ها را بیمه می کنند. گرچه برای ایمنی کپسول های آتش نشانی موارد بیشتری غیر از پر کردن و تعویض آن ها وجود دارند. استانداردهای انجمن ملی حفاظت آتش نشانی و الزامات محلی دیگری نیز وجود دارند که باید از آنها پیروی کرد. عادات هوشمندانه اطفا حریق افراد و کسب وکار شما را در برابر حریق حفظ خواهد کرد. در صورت عدم اطمینان، بهتر است به متخصص آتش نشانی اجازه دهید تا با بازرسی کپسول آتش نشانی این مسئله را بررسی کنند.

امتیاز دهید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *