نحوه نگهداری و شارژ مجدد کپسول آتش نشانی

نحوه نگهداری و شارژ مجدد کپسول آتش نشانی پیام بگذارید

نحوه نگهداری و شارژ مجدد کپسول آتش نشانی

در صورت بروز اضطرار آتش سوزی، وجود یک کپسول آتش نشانی در نزدیکی آن ضروری است. اگر آماده باشید، می تواند به جلوگیری از بزرگتر شدن آتش کوچک کمک کند. قرار دادن کپسول های آتش نشانی در مکان هایی با دسترسی آسان در هر سطح از خانه و در فضاهای مشترک مانند آشپزخانه، اتاق رختشویی و گاراژ، و دانستن نحوه استفاده از آنها و زمان شارژ مجدد اولین گام برای محافظت از خانه شما است. خانواده.

 

استفاده از کپسول آتش نشانی

استفاده از کپسول آتش نشانی می تواند ترسناک باشد. اگر آتش کوچک و مهار شده است، از کپسول آتش نشانی برای خاموش کردن آتش استفاده کنید و مخفف P.A.S.S را به خاطر بسپارید. هنگام کار کردن یکی اگر خروجی شما شروع به مسدود شدن کرد، مهم است که فوراً از خانه خود خارج شوید.

P: پین را بکشید

A: نازل را به سمت پایین در پایه آتش نشانه بگیرید

: S ماشه را فشار دهید

 :S از این طرف به سمت دیگر جارو بزنید

 

هر چند وقت یکبار باید کپسول های آتش نشانی بازرسی شوند؟

کپسول های آتش نشانی باید به طور مرتب بازرسی شوند تا اطمینان حاصل شود که در مواقع اضطراری آتش سوزی می توانند کار کنند. توصیه می شود هر هفته یک بازرسی بصری از کپسول های آتش نشانی خود را برای بررسی گیج فشار انجام دهید. برای این کار کپسول آتش نشانی را از پایه نصب خارج کنید. اگر نشانگر زرد رنگ روی گیج در ناحیه سبز باشد، خاموش کننده به درستی تحت فشار قرار گرفته و آماده استفاده است. اگر گیج به ناحیه قرمز اشاره می کند به این معنی است که فشار کافی وجود ندارد و کپسول آتش نشانی شما باید تعویض شود. یک بازرسی حرفه ای توسط یک فروشنده معتبر تجهیزات آتش نشانی باید به صورت سالانه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که کپسول آتش نشانی در مواقع اضطراری به درستی کار می کند.

هنگام بازرسی کپسول های آتش نشانی، حتماً به دنبال نشانه هایی از آسیب یا استفاده نادرست باشید.

  • مطمئن شوید که می توانید تمام متن و اطلاعات ایمنی روی برچسب را بخوانید
  • سطح را برای هرگونه زنگ زدگی یا خوردگی بررسی کنید
  • اگر خاموش کننده خیس یا کثیف است، آن را تمیز یا خشک کنید تا از خوردگی جلوگیری شود
  • تمامی کپسول های آتش نشانی دارای مهر و موم ایمنی یا نشانگر دستکاری هستند. اطمینان حاصل کنید که این نازل هنوز سالم ،تمیز و عاری از هرگونه مانع است
  • اکثر کپسول های آتش نشانی باید هر 56 سال یکبار پر یا نوسازی شوند، بنابراین همیشه تاریخ ساخت را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که منقضی نشده است.

 

نحوه شارژ مجدد کپسول آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی باید بعد از هر بار استفاده دوباره شارژ شوند – حتی اگر خالی نباشند – تا اطمینان حاصل شود که فشار و مایع سرکوب کننده کافی برای خاموش کردن آتش سوزی دیگر وجود دارد. آنها همچنین باید در صورت آسیب دیدگی یا به طور دوره ای در طول عمر خود شارژ شوند. کپسول های آتش نشانی شما فقط باید توسط یک فروشنده معتبر تجهیزات آتش نشانی یا شرکت حفاظت از حریق شارژ شوند. یک بار در سال، یک فروشنده معتبر تجهیزات آتش نشانی، مطابق با دفترچه راهنمای خدمات مشخص شده بر روی برچسب کپسول آتش نشانی، باید کپسول آتش نشانی را سرویس کند. اگر مطمئن نیستید می توانید با آتش نشانی محلی خود تماس بگیرید تا دریابید که کجا می توانید به درستی شارژ کپسول آتش نشانی کنید.

 

اولین کپسول آتش نشانی

در نوعی برند محصولات امنیتی حریق (First Alert، ما انواع مختلفی از کپسول های آتش نشانی از جمله کپسول های آتش نشانی مسکونی و تجاری را حمل می کنیم. از مدل‌های کوچک آشپزخانه یا گاراژ گرفته تا مدل‌های تجاری بزرگ و سنگین، ما می‌توانیم محافظ مناسبی برای مقابله با آتش‌سوزی‌های کوچک برای شما فراهم کنیم. امروز با خرید آنلاین کپسول آتش نشانی First Alert، خانه یا محل کار خود را تجهیز و محافظت کنید و مطمئن شوید که در صورت نیاز آن ها را نگهداری و شارژ می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینماد