آیا کپسول آتش نشانی بعد از استفاده پر باقی می ماند؟

آیا کپسول آتش نشانی بعد از استفاده پر باقی می ماند؟ پیام بگذارید

آیا کپسول آتش نشانی بعد از استفاده پر باقی می ماند؟

بی شک شما از اهمیت داشتن کپسول آتش نشانی در خانه، کسب وکار و ساختمان های عمومی آگاه هستید. همچنین با خطراتی که ممکن است براثر کار نکردن کپسول آتش نشانی پیش بیاید آشنایی دارید. برای همین دانستن نحوه کار با کپسول آتش نشانی و انتظاری که باید از آن داشت ضروری است. در اینجا یک راهنمای سریع از خدمات کپسول آتش نشانی و اینکه آیا کپسول آتش نشانی بعد از استفاده پر باقی می ماند؟ ارائه می کنیم.

 

نحوه کار کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی با جدا کردن منبع اکسیژن از آتش، آن را خاموش می کند. آنها با پوشش آتش با مواد شیمیایی خشک، دی کربن اکسید یا آب آتش را خفه می کنند. چون آتش دیگر نمی تواند نفس بکشد، از بین می رود.

زمانی که از کپسول های آتش نشانی خدمات کپسول آتش نشانی استفاده می کنید، گاز فشرده شده آزاد می شود. با فشردن دسته، سوپاپ کپسول گاز فشرده را رها می کند. بخاطر فشرده بودن، گاز گسترش پیدا می کند تا عامل خاموشی را از دهانه خود خارج کند. گاز با فشار خارج می شود، شما نشانه می گیرد و آتش خاموش می شود.

 

آیا دوباره کار می کند؟

وقتی از کپسول آتش نشانی استفاده کردید، دیگر گاز تحت فشار کامل قرار ندارد. حتی کوچکترین استفاده بر آن تأثیر می گذارد. استفاده گذشته ممکن است فشار مورد نیاز برای دفعات بعدی را کاهش دهد. اگر کپسول از مواد شیمیایی خشک استفاده می کند، این مواد باعث پوشاندن دهانه سوپاپ می شود و نمی گذارد که مخزن بطور کامل بسته شود. گاز ممکن است به آرامی نشتی کرده و مخزن را خالی کند. اگر کپسول از دی اکسید کربن یا مایعات استفاده کند، انسداد مخزن صورت نمی گیرد، با این حال ممکن است بخاطر استفاده قبلی فشار تا حدی کاهش یابد که کپسول را بی استفاده می کند.

 

چگونه تشخیص دهیم که هنوز قابل استفاده است؟

اگر از کپسول آتش نشانی خود استفاده کرده اید، فشارسنج را بررسی کنید تا مطمئن شوید فشار کافی برای استفاده های آینده وجود دارد. عقربه باید به سمت رنگ سبز باشد. اگر اینگونه نباشد، برای پر کردن و شارژ کپسول آتش نشانی اقدام نمایید.

بعضی از کپسول های آتش نشانی را می توان بطور مجدد پر کرد، اما دیگر مدل ها اینگونه نیستند. اگر کپسول شما یکبار مصرف است، حتماً بعد از استفاده آن را تعویض کنید. این نوع کپسول ها برای استفاده مجدد قابل اطمینان نیستند. سریع آن را تعویض کنید، زیرا آتش خبر نمی کند.

 

خطر نکنید

اگر از آمادگی کپسول آتش نشانی خود مطمئن نیستید، تا زمان آتش سوزی صبر نکنید. اگر باید کپسول خود را بعد از یکبار استفاده تعویض کنید، این کار را انجام دهید زیرا هزینه تعویض کپسول بسیار پایین تر از خرابی هایی می باشد که بر اثر یک آتش سوزی غیرقابل کنترل متحمل می شوید. ارزش این را دارد که کپسول آتش نشانی قابل شارژ خود را به خدمات کپسول آتش نشانی در آتش تابان بیاورید و آن را پرکنید و یا به سادگی به اینجا بیایید و کپسول جدیدی را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینماد