بهترین کپسول آتش ­نشانی برای ماشین­ کدام است؟

بهترین کپسول آتش ­نشانی برای ماشین­ کدام است؟ پیام بگذارید

خرید بهترین کپسول آتش ­نشانی برای ماشین­

از آنجا که شما نمی­دانید حادثه چه زمانی ممکن است رخ دهد، مهم است که همیشه بهترین کپسول آتش­ نشانی را در ماشین داشته باشید. کپسول­ های ­آتش نشانی ماشینی ظرفیت مشابهی با کپسول­ های­ آتش ­نشانی عادی دارند و تنها فرق­شان این است که برای اینکه فضای­ زیادی را پر نکنند، فشردگی بیشتری در آنها وجود دارد.

شما باید هم در ماشین خود، ون، کامیون، کاروان، ماشین کمپ و حتی اتومبیل رالی کپسول آتش­ نشانی داشته باشید. کسانی که عاشق ماشین و رانندگی هستند باید مطمئن باشند در زمانی که در هرگونه مسابقه ماشین­ سواری شرکت می­کنند، همیشه نوع صحیح کپسول آتش­ نشانی در دسترس­ شان هست.

کدام آتش ­ها را می­تواند مهار کند؟

سه نوع عمده آتش ­سوزی در ماشین، کاروان یا ماشین کمپ یا مشابه آن:

آتش ­های­ کلاس A – چوب، کاغذ، الیاف و…

آتش ­های­ کلاس B – بنزین، روغن و سایر مایعات ­به­ شدت اشتعال­ زا/سوختنی

آتش ­های­ کلاس C – گازهای ­اشتعال­ زا

 

کپسول­ های ­آتش­ نشانی با پودر خشک برای درگیری با این نوع آتش­ سوزی ­ها مناسب هستند، بنابراین منطقی است که هر جا می­روید یکی از این کپسول ­ها را داشته باشید.

کپسول­ ­آتش­ نشانی با پودر خشک

کپسول­ی که در ماشین نیاز دارید چقدر باید بزرگ باشد؟

برای بیشتر ماشین­ ها، یک کپسول آتش­ نشانی مشابه لازم است – کپسول ­های­ ا یا 2 کیلویی (یا کمتر) مناسب و از نظر قیمت کاملا قابل تهیه هستند و گاهی اوقات اینها یک قلاب سوار­کننده دارند که از چرخیدن و آسیب­ دیدن­شان جلوگیری می­کند.

ماشین­ های ­بزرگ و ون­ ها باید یک کپسول پودری دو کیلویی داشته باشند. اما لطفا توجه کنید که تنظیمات ADR خاصی برای آماده­ سازی کپسول­ آتش­ نشانی در کامیون­ ها و ماشین­ های­ سنگین وجود دارد. قلاب کپسول آتش­ نشانی و جعبه­ های ­کپسول آتش ­نشانی از روش ­های­ ذخیره سازی و قرارگیری­ اینها است.

توصیه می­شود که در ماشین استاندارتان یک کپسول­ آتش ­نشانی در صندوق عقب بگذارید. این شما را مجبور می­کند که از ماشین خارج شوید و این یعنی اگر همه چیز خوب پیش نرفت، شما در موقعیت بهتری برای سریع واکنش دادن هستید؛ و وقتی که نوبت به کپسول می­رسد، نباید کلاهک آن را کاملا باز کنید چرا که جریان اکسیژن باعث می­شود آتش به سرعت توسعه یابد. به جای آن فقط کمی بازش کنید و در فاصله­ های­ کوتاه، کپسول را اسپری کنید.

برای کپسول آتش­ نشانی باید به چه چیزی توجه کنید؟

بر RAC بهترین نوع کپسول آتش­ نشانی ماشینی از پودر خشک استفاده می­کند و رتبه­ ی­ BC یا  ABC دارد. کپسول همین­طور باید برای اثبات اعتبارش، علامت BS و همین­طور نشان CE را داشته ­باشد.

شاید نگه داشتن این قطعه از لوازم امنیتی برای ماشین­ های­ شخصی در قانون کشور نباشد اما حتما داشتنش منطقی است. بعضی کشور­های ­اروپایی قانونی برای داشتن کپسول آتش­ نشانی در ماشین دارند بنابراین اگر برنامه دارید سفر اروپایی داشته باشید، قانون کشور مقصدتان را بررسی کنید.

با یک هزینه کم شما می­توانید از خسارت مالی و جانی بسیار زیادی جلوگیری کنید و عملا از جان خودتان و سرنشینانتان محافظت کنید. این منطقی است، این طور فکر نمی­کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینماد