مقالات

انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی

بهترین کپسول آتش نشانی

انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی

آتش سوزی‌های که در خانه رخ می دهند غیر عادی نیستند و می توانند عواقب خطرناکی داشته باشند؛ یک اقدام سریع توسط کپسول آتش نشانی، به شما کمک خواهد کرد تا از زندگی خودتان و خانواده تان محافظت کنید؛ علاوه بر این، باعث کاهش احتمال آسیب و حفظ منزل شما از خطرات می شود. انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی در خانه، در بسیاری از ایالت ها توسط قانون اجباری شده است.

همیشه به یاد داشته باشید که یک کپسول آتش نشانی ممکن است نتواند کل آتش را خاموش کند؛ به عبارت دیگر یک کپسول می تواند بخش کوچکی از آتش را خاموش کند و یا تا رسیدن آتش نشان‌ها آن را مهار کند تا افرادی که در خانه هستند به یک منطقۀ امن بروند. بسیاری از افراد آتش سوزی‌های کوچک را به خوبی مهار می‌کنند، اما آسیب های جدی و مرگ زمانی رخ می‌دهد که افراد در پی خاموش کردن آتشی هستند که فراتر از ظرفیت کپسول آتش نشانی است. شما باید زمانی به خاموش کردن آتش بپردازید که در مراحل اولیه است.

 

مناسب ترین کپسول آتش نشانی برای خانه

با انتخاب بهتربن کپسول آتش نشانی قابل اعتماد در خانه، می‌توانید در صورت بروز شرایط اضطراری آن را حل کنید. از طرف دیگر این ابزار بر آرامش ذهنی شما نیز اثر می‌گذارد حتی اگر نیازی به استفاده از آن نداشته باشد. تعداد زیادی کپسول آتش‌ نشانی در فروشگاه‌ ها موجود است و هر کدام برای نوع خاصی از آتش سوزی قابل استفاده هستند. مناسب ترین کپسول آتش نشانی برای خانۀ شما کدام است؟

این راهنما به بررسی انواع آتش و کپسول های آتش نشانی مربوط به آن، سنجش خرید کپسول آتش نشانی و پیشنهاداتی برای استفاده از مدل ها را ارائه می‌دهد تا یکی از کپسول ها را به برنامۀ ایمنی خانۀ خود بیافزایید.

بهترین مدل: آمرکس بی500، 5آی‌بی ای بی سی کپسول آتش نشانی شیمیایی خشک.
دومین مدل: 21005779 کوچک، کپسول آتش نشانی پرو 210 ،ای بی سی.
بهترین ضربه در مقاوت: اف‌ آ 110 کوچک، کپسول آتش نشانی چندکاره.
بهترین ظرفیت: لیبل‌مستر 10 ال‌ بی، کپسول آتش نشانی شیمیایی خشک ای بی سی.
بهترین مدل برای خودرو: آمرکس بی 417 تی، کپسول آتش نشانی 2.5 پوندی خشک.
بهترین نوع برای آشپزخانه: کپسول آتش نشانی هشدار اولیه در آشپزخانه.
بهترین مدل برای آتش سوزی‌های الکتریکی: 466180 کوچک، کپسول آتش نشانی پرو 5 کربن دی اکسید.

 

 

کپسول‌های آتش نشان خانگی: بهترین مدل را بشناسید

یک کپسول آتش نشانی خانگی می تواند نجات دهنده جان انسان ها باشد. آن را در نزدیکی محل خروج و جایی قابل دسترسی قرار دهید؛ کپسول می تواند باعث خاموش شدن شعله های کوچک شود تا آتش نشان‌ها از راه برسند، و یا حداقل می‌تواند می‌تواند شعله ها را مهار کند تا شما از محل خطر فرار کنید.

تمام کپسول های آتش نشانی خانگی بر اساس آ، بی و سی ( مخلوطی از این ها ) طبقه‌بندی شده اند و روی هر یک برچسب خاصی وجود دارد که نشان دهنده نوع آتش سوزی است، برای مثال آتش سوزی عادی است یا آتش سوزی مایعات و یا الکتریکی است. بسیاری از این ها در فروشگاه های خانگی وجود دارند و نوع آ و بی و سی با انواع آتش سوزی‌ها مبارزه می کنند.

 

 

تخلیۀ کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی می‌تواند در طول زمان فشارش را از دست بدهد و هنگامی که به آن نیاز دارید کارایی لازم را نداشته باشد. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که اصولا درجۀ کپسول خود را بررسی نمی کنید، یک سیستم حسگر از ام آی جی ای به نام حسگر درجه تهیه کنید.

این حسگر توسط یک باتری 9 ولت کار می‌کند میزان فشار را اندازه‌گیری می کند؛ اگر میزان درجۀ آن کاهش یابد یک چراغ قرمز بر روی آن روشن می شود و صدای هشدار می‌دهد، در این صورت به شما یادآوری می‌کند که کپسول را پر کنید. علاوه بر این هنگامی که آتش‌سوزی رخ دهد و کپسول از روی دیوار برداشته شود نیز هشدار می دهد و همانند یک سنسور دود، هنگامی که باتری اش تمام شود بوق می زند.

امتیاز دهید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *