مقالات

طرز استفاده از کپسول آتش نشانی

طرز استفاده از کپسول آتش نشانی

طرز استفاده از کپسول آتش نشانی

طرز استفاده از کپسول آتش نشانی بسیار لازم و ضروری است، ولی این که چگونه یک کپسول آتش نشانی را خریداری کنید نیز همان قدر اهمیت دارد. این ابزار نه تنها جلوی مسیرشعله ها را می گیرند، بلکه زندگی ها را نجات می دهند و تخریب وسایل را در حین آتش سوزی به حداقل می رسانند. آرزوی ما این است که هیچ وقت مجبور نباشیم از کپسول آتش نشانی استفاده کنیم، اما در دسترس بودن یک یا چند عدد از این تجهیزات برای امنیت ما بسیار ضروری است. مراحل چگونگی خرید کپسول های آتش نشانی ساده است، و داشتن اطلاعات مناسب این کار را راحت تر می کند.

 

مرحلۀ اول- دانستن این که چه مدل ازکپسول آتش نشانی را احتیاج دارید

 اکثر ساختمان های مسکونی به کپسول های آتش نشانی که برای خاموش کردن آتش های نوع «A» که که مربوط به شعله های حاصل سوختن چوب و کاغذ است، مجهز هستند. هرچند برای امنیت بیشتر، معمولا صاحب خانه ها کپسول هایی را که نسبت ترکیبی ازخاموش‌کننده های درجۀ«B»، (شعله های مربوط به نفت و روغن) و درجۀ«C»، ( شعله های مربوط به الکتریسیته) را دارند، می خرند. به‌دلیل اینکه نوع سوختگی در هر درجۀ آتش فرق دارد، برای مهار کردن آتش به ماده های شیمیایی وترکیب های متفاوتی نیز نیاز دارند. برای شعلۀ درجۀ «ب» معمولا از یخ خشک برای  مهارکردن شعله ها استفاده می کنند.

 

درجه بندی کپسول آتش نشانی

درصورتی که برای انواع دیگر آتش پودر های شیمیایی یا فوم ها به کار می روند. مطمئن شوید که درجه بندی کپسول آتش نشانی انتخابی شما برای همۀ خط های ممکن رخ داده در ناحیه ای که در آن قرار داده شده‌، مناسب است.

همین طور لازم است که به اثرگذار بودن کپسول ها دقت کنید. اتیکت ها نسبت های مشخص شده توسط آزمایشگاه را به صورت زیرنوشته نشان می دهند، که به‌طو معمول تاثیر کپسول ها را در برابر درجه های مشخصی از آتش نشان می دهند. برای مثال، «درجۀ ۲-آ» نسبت به درجۀ «۳-آ» اثر کمتری دارد.

این طبقه بندی ها بدون در نظر گرفتن عامل اندازۀ مدل کپسول ها، انجام شده است. اندازۀ کپسول ها با نسبت پوند اندازه گیری می شود. مکان‌ های کوچک تر مثل وسایل نقلیۀ شخصی می توانند با اندازۀ ۲ تا ۴ پوند تجهیز شوند، درصورتی که دریک خانه به طور متوسط در هر طبقه باید یک کپسول ۶ تا ۱۰ پوند وجود داشته باشد.

 

طرز استفاده از کپسول آتش نشانی
مرحلۀ دوم- خصوصیات دیگر کپسول های آتش نشانی را نیزدر نظر بگیرید

بعضی از خصوصیات دیگرکپسول ها مثل اندازه گیری بدنۀ فلزی، روش های مختلف دوباره پرکردن یا مجددا شارژ کپسول آتش نشانی، و توسعۀ راهکا های آموزشی مورد استفاده را باید ملاحظه‌ کرد.

به این علت که به‌طور معمول ‌فروشنده‌ های کوچک محلی در مغازه های خود با محدودیت کپسول های آتش نشانی مواجه هستند، بهتر است برای مقایسه کردن مدل ها و خصوصیات به صورت آنلاین جستجو کنید‌. شاید شما تولید کننده هایی را که راهنمای بهتری مثل اینکه چطور یک کپسول آتش نشانی برای ماشین یا خانۀ خود تهیه‌کنید، را بیابید. منبع هایی که هرروز زیادتر می شوند و انتخاب محصول های اینترنتی، فروشنده های کوچک آنلاین و سایت های اینترنتی تولیدکننده‌ ها، محل مناسبی برای خریدن وسایل مربوط به آتش نشانی ایجاد می کند.

 

مرحله سوم- خرید اینترنتی و آنلاین کپسول آتش نشانی 

خریدکپسول آتش نشانی به صورت آنلاین نه فقط راحت و ساده است، بلکه ممکن است اقتصادی ترین روش خرید لوازم آتش نشانی باشد. فروشنده های‌ کوچک، مدل ها، اندازه ها و نسبت های مختلف درجه های کپسول ها را ارائه می دهند.

(به‌طور معمول فروشنده های جزئی اینترنتی جنس های بیشتری از مغازه های عادی را می توانند ذخیره کنند)، و یک انتخاب مناسب و دامن گسترده تری از تولیدکننده ها را به شما ارائه می دهند. همین طور شما باید قادر به پیدا کردن وسایل با اندازه های مناسب باشید، این موضوع امکان این‌ را که خانه و وسیلۀ نقلیۀ شخصی خود را مجهز کنید، به شما می دهد.

هزینه های ترابری به‌طور معمول قابل قبول است، و از طریق فرستندۀ مطمئن ارسال می شود.

دانستن طرز تهیۀ کپسول آتش نشانی برای صاحب‌خانه ها، مالک های وسایل نقلیه، مدیرها، و تعمیرکارها ضروری است. تعلل نکنید کپسول های آتش نشانی را برای حفاظت ساختمان خود در مقابل احتمال حادثه های آتش سوزی، نصب کنید.

امتیاز دهید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *